WinZip w Google Play, czyli bezpłatne przeglądanie plików .zip

System Android, w przeciwieństwie do Apple iOS oraz Windows Phone 7 udostępnia dostęp do systemu plików. Możemy pobrać z internetu lub przesłać z komputera pliki w dowolnym formacie. Mogą być to także spakowane archiwa. W ich rozpakowaniu pomocny będzie program WinZip, bardzo dobrze znany użytkownikom komputerów stacjonarnych. Tylko czy jest on naprawdę potrzebny?


Aplikacje z komputerów na Androidzie

Ostatnio pisaliśmy o dwóch aplikacjach, które przywędrowały z komputerów stacjonarnych wprost na Androida. Jedną z nich jest odtwarzacz multimedialny VLC, który cieszy się popularnością wśród użytkowników “pecetów". Niestety, jego wersja dla Androida dostępna jest narazie w formie publicznej bety i musimy poczekać na aktualizację do stabilnej wersji, która ma rozwiązać problemy aplikacji. Drugim programem jest menedżer plików Total Commander, możecie zapoznajć się z naszą recenzją tego programu.

Zobacz także: Bilkom, rozkład jazdy pociągów od PKP

WinZip w Google Play

W sklepie z aplikacjami Google Play pojawił się program WinZip. Jak nazwa wskazuje, służy on do przeglądania i rozpakowywania archiwów zapisanych w pliku .zip. Posiada wbudowany menedżer plików, który pozwala znaleźć archiwum i przejrzeć jego zawartość bez rozpakowywania całości. Czy warto instalować aplikację WinZip? Szczerze mówiąc, ciężko powiedzieć. Dużo więcej sensu ma naszym zdaniem porządny menedżer plików, który zawiera już opcję rozpakowywania plików. Najcześciej obsługują one nie tylko .zip ale też .rar. Oferuje to także polski Solid Explorer - wspiera on także zahasłowane pliki .rar.

WinZip - widok systemu plików

WinZip - widok systemu plików

Pobierz WinZip

Jeśli jednak Wasz ulubiony, bądź po prostu wbudowany w system, menedżer plików nie obsługuje archiwów, to znajdziecie WinZip w sklepie z aplikacjami Google Play. Dostępny jest bezpłatnie i bez żadnych reklam, a prócz Androida zawitał także na system Apple iOS.