Winamp 5.03c - pełnia dźwięku

Zaczynają się wakacje - doskonały moment na relaks przy ulubionej muzyce. Pomoże nam w tym firma Nullsoft, która udostępniła właśnie kolejną edycję swojego flagowego produktu: odtwarzacza Winamp w wersji 5.03c. Co ciekawe, poza pakietem poprawek i aktualizacji, w najnowszej odsłonie programu, użytkownikom oddano do dyspozycji możliwość przetestowania funkcjonalności internetowego sklepu muzycznego eMusic.

O pełnej edycji Winampa 5, po raz pierwszy usłyszeliśmy w połowie grudnia 2003 roku (http://www.pcworld.pl/news/62035.html ). Poprzedzony niezliczoną liczbą wersji "kandydatów do wersji finalnej" był niecierpliwie oczekiwany przez szeroką rzeszę wiernych użytkowników. Od tamtej pory, co jakiś czas ukazują się aktualizacje, które w mniejszym bądź większym stopniu usprawniają flagowy produkt firmy Nullsoft. Winamp miewał też gorsze dni - jego użytkownicy zostali uświadomieni o fakcie istnienia niebezpiecznej dziury, która dotknęła również piątą wersję tej aplikacji ( http://www.pcworld.pl/news/65397.html ). Jednak jeden z najpopularniejszych, muzycznych odtwarzaczy programowych, wychodzi z opresji zwycięską ręką i prezentuje nam się w kolejnej, lekko usprawnionej edycji - 5.03c.

Odtwarzacz MP3 Winamp 5.03c

Odtwarzacz MP3 Winamp 5.03c

Tak jak i pozostałe wersje, Winamp 5.03c jest kompatybilny ze skórkami wszystkich poprzednich edycji (1.x, 2.x, 2.9x oraz nowoczesne skórki Winampa 3, które nie chciały współpracować z wcześniejszymi edycjami). Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji Color Schemes - 44 schematy kolorów dla konkretnej skórki. Zwolennicy efektów wizualnych ucieszy fakt pojawienia się modułu zawierającego wtyczkę MilkDrop, która jest jednym z najlepszych pluginów do wizualizacji muzyki. Winamp 5 obsługuje pluginy wersji 2, jednakże nie obsługuje komponentów Winamp3. Dostępna w bezpłatnej wersji Full rozbudowana biblioteka mediów Media Library zawiera m.in. automatyczną funkcję skanowania konkretnego katalogu wraz z uzupełnieniem danych o utworach z internetowego serwisu CDDB. Poszczególne kolumny oraz widoki możemy dostosować do własnych potrzeb. Dodatkowe informacje o płycie, z której pochodzi dany utwór wizualizują się w najniższym oknie (okładka, odnośniki do stron internetowych, krótka biografia artysty).

Internetowy sklep muzyczny eMusic - 50 utworów za darmo

Internetowy sklep muzyczny eMusic - 50 utworów za darmo

Media Library to również miejsce, z poziomu którego możemy zgrać i skonwertować nagrania z płyty CD. Przy rippowaniu płyt zakres bitrate zawiera się w przedziale od 64 do 320 kbps. Dostępne są 3 formaty wynikowe: AAC (Advanced Audio Codec), MP3 (tylko w płatnej wersji Pro) oraz WAV. Prędkość zgrywania danych z płyty w wersji bezpłatnej jest ograniczona do 2x w przypadku konwersji na format AAC. Wszystkich fanów internetowego radia z pewnością ucieszy zaimplementowana biblioteka internetowych stacji radiowych i telewizyjnych, których zasoby są automatycznie pobierana z Sieci.

W wersji 5.03c wprowadzono kilka ciekawych zmian:

- dodano testową wersję internetowego sklepu muzycznego eMusic oferującego 50 darmowych utworów (katalog instalacyjny: Program Files\Winamp\eMusic)

- poprawiono konfigurację enkodera MP3

- standardowa skóra Modern Skin obsługuje 3 tryby przycisku repeat

- dodano tryb paska zadań dla motywów programu

- uaktualniono wersję skórki standardowej do 1.2

- poprawiono kod programu i debuggera

- poprawiono błąd pojawiający się przy przeciąganiu okien

- wyeliminowano szereg drobnych błędów

Winamp Lite 5.03c do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3812/Winamp.Lite.5.03c.html

Winamp Full 5.03c do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3813/Winamp.Full.5.03c.html

Winamp Bundle 5.03c do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3814/Winamp.Bundle.5.03c.html

Więcej informacji: http://www.winamp.com


Zobacz również