Winamp dostępny tylko do 20 grudnia - zapraszamy do pobierania

Winamp to jeden z programów, bez którego jescze kilka lub kilkanaście lat temu cięzko było wyobrazić sobie komputer. Stworzona w 1997 roku aplikacja przez wiele lat służyła jako główne narzędzie do odtwarzania plików muzycznyach, głównie MP3.

Winamp będzie dostępny tylko do 20 grudnia. Po tym czasie zamknięta zostanie strona projektu. Nie będzie też można oczekiwać dalszego udoskonalania programu. Aplikacja zadebiutowała w 1997 i już po roku cieszyła się 3 mln użytkowników. W 1999 Winamp został kupiony przez AOL za potężną kwotę 80 mln dolarów.

Winamp dostępny tylko do 20 grudnia - zapraszamy do pobierania

W oficjalnym komunikacie nie mam mowy o przyczynach takiego posunięcia. Nieoficjalnie mówi się o problemach finansowych. Jeżeli jest to prawda oznaczałoby to wielką, niewykorzystaną szansę na stworzenie narzędzia pokroju iTunes'a. Winamp to pierwsze skojarzenie jakie przychodzi do głowy wielu użytkownikom Windowsa z kilkunastolenim stażem, gdy mowa jest o muzyce odtwarzanej na komputerze. Odpowiednie wykorzystanie tej popularnej marki mogło stanowić dochodowy interes.

Zobacz również:

  • System Windows 11 - wszystko co musisz o nim wiedzieć [Aktualizacja]
  • Najlepsze strony z legalną muzyką do pobrania za darmo

Zapraszamy do pobierania Winampa z naszego serwera:

Winamp obsługuje większość dostępnych formatów plików multimedialnych MP3, OGG, AAC, WAV, MOD, XM, S3M, IT, MIDI, AVI, ASF, MPEG i inne oraz pozwala zgrywać muzykę z płyt CD. Duży ułatwieniem programu jest tworzenie playlist dzięki obsłudze narzędzi "drag and drop".

Winamp

Winamp Lite