Winamp wchodzi na Android OS

We wtorek, miesiąc po pojawieniu się wersji beta, w sieci pojawiła się finalna wersja Winampa dla systemu Android. Czy jak iTunes dla iOS, stanie się głównym odtwarzaczem i dostawcą muzyki dla OS-u Google? Do pobrania jest też najnowsza wersja dla pecetów.

Firma Nullsoft ogłosiła wydanie kolejnej wersji Winampa. Odtwarzacz działa na systemach Google Android 2.1 i nowszych. Umożliwia m.in.

- przewodową, jak i bezprzewodową synchronizację z komputerem przy użyciu USB i Wi-Fi (gdy na komputerze zainstalowany jest Winamp 5.59 beta, 5.6 lub nowsze)

- proste przenoszenie bibliotek iTunes do systemu Android

- tworzenie i zarządzanie listami odtwarzania

- korzystanie z SHOUTcast Radio

AOL nie planuje na razie wydania swojego odtwarzaczaa na iOS, gdzie konkurencja z iTunes byłaby wręcz niemożliwa. Android OS sprawi lanie iOS, a konkluzja jest taka, że z czasem go pokona - przekonywał TechCrunch wiceprezes AOL, Kerry Trainor.

W planach AOL, Winamp ma być najlepszym programem do zarządzania plikami muzycznymi dla systemu Android. Firma nie chce wprowadzać własnego, płatnego serwisu muzycznego. Z obecności Winampa na Androidzie mogą jednak skorzystać inni dostawcy.