Wind desktop PC - niewielki pecet MSI

W czerwcu trafi na rynek kolejny niewielki komputer firmy MSI - model o oznaczeniu Wind PC. Urządzenie, które powinno się charakteryzować przystępną ceną, ma stanowić konkurencję dla taniego desktopa Asusa - Eee Box B202.

Niedawno mieliśmy okazję prezentować nowy, miniaturowy komputer firmy MSI - model Titan 700. Obecnie pojawiły się w Sieci informacje na temat kolejnej propozycji tajwańskiego producenta, tym razem należącej do linii Wind - niewielkim "pececie" o nazwie Wind PC (w czerwcu trafią również do sprzedaży notebooki z serii Wind). Urządzenie ma konkurować z mającym się pojawić niedługo na rynku tanim komputerem firmy ASUS - modelem Eee BOX B202 (jego zdjęcie możemy znaleźć pod tym adresem) wyposażonym - jak wynika ze skąpych informacji dostępnych w Sieci - w procesor Atom, chipset Intel 945, 1 GB pamięci DDR2 i 80-gigabajtowy dysk twardy.

Jeżeli chodzi o sprzęt MSI, to jego parametry przedstawiają się następująco:

Procesor Atom 1,6 GHz (pasywnie chłodzony)

Chipset Intel 945GC + ICH7 (pasywnie chłodzony)

1 GB pamięci DDR2 533 SO-DIMM (maksymalnie 2 GB)

160-gigagabjtowy, 3,5-calowy dysk twardy

65-watowy zasilacz

Napęd DVD Combo SATA (SLIM)

Moduł Gigabit LAN

Czytnik kart pamięci (4 w 1)

Karta dźwiękowa 7.1 channel HD Audio ALC888

Złącze Mini PCI-E

Generowany hałas: nie powinien przekraczać poziomu 30 dBA

Pobór mocy: na poziomie 30 W

Wymiary: 70 x 215 x 300 mm

OS: Linux

Urządzenie (jego zdjęcia można obejrzeć w serwisie Vr-Zone.com) powinno trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Niestety jego cena nie została podana.