WindUp - odpowiedź Microsoftu na Snapchat

Choć Microsoft zarzeka się, że WindUp to nie konkurencja dla popularnego Snapchata, to jednak mało kto w to wierzy. A co ma do zaoferowania nowa aplikacja?

WindUp ma zasadę działania podobną do Snapchata - przesłane wiadomości czy zdjęcia utrzymywane są "przy życiu" tylko określony czas. Jak długi - o tym będzie decydować sam użytkownik. Co więcej - jest tu opcja usunięcia danego materiału po zaliczeniu przez niego określonej liczby odsłon, niezależnie od tego,w jakim czasie to nastąpi. Przesyłać można tekst, pliki graficzne, wideo oraz audio. WindUp nie jest powiązany w żaden sposób z innymi serwisami czy usługami, więc odbiorcy muszą mieć aplikację zainstalowaną u siebie.

Unikanie serwisów i produktów firm trzecich ma chronić całkowicie prywatność użytkownika, jednak należy zauważyć, że Microsoft może mieć dostęp do materiałów przesyłanych przez WindUp, więc nie jest to tak do końca prawda. Jeśli ktoś jest zainteresowany tego typu usługą i ma Windows Phone, może pobrać aplikację z tej strony.