Windows 10 20H1 odroczony! Premiera dopiero w wakacje 2021

Microsoft odracza kolejną dużą aktualizację Windowsa. Po raz kolejny aktualizacja trafi na rynek ze sporym opóźnieniem. Czy to oznaka, że Windows 21H1 jest mocno niedopracowany?

Microsoft od dłuższego czasu testuje kolejną wersję systemu operacyjnego Windows 10 21H1. Według wcześniejszych informacji miała ona zostać udostępniona jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku.

Windows 10 na Surface Laptop

Windows 10 na Surface Laptop

Zazwyczaj aktualizacje H1 - na początek danego roku udostępniane są w okolicach maja. W tym roku Windows 21H1 miał pojawić się wcześniej, ale najnowsze informacje wskazują, że Microsoft przesuną datę premiery aż na wakacje 2021 roku.

Zobacz również:

  • Windows 11: odświeżenie siedmiu aplikacji systemowych
  • Surface Pro X - pierwszy model z Windows 11 i ARM
  • Windows 11: Microsoft przywraca przypinanie skrótów do paska zadań

Firma oficjalnie nie wypowiedziała się jeszcze na temat premiery Windowsa 10 21H1, ale najnowszy post na Chromium Gerrit przekazuje, że kolejna wersja Windowsa 10 ze zmienionym API pojawi się w czerwcu 2021 roku.

Jako, że Microsoft zmienia API w aktualizacjach rozwojowych łatwo można powiązać ten post z systemem operacyjnym Windows 10 21H1. Post został szybko edytowany i usunięto z niego datę premiery nowego systemu, ale w sieci znajdziemy jeszcze screenshoty oryginalnej wersji.

W chwili obecnej nadal brakuje oficjalnej daty premiery Windowsa 10 21H1, ale szybka moderacja postu może wskazywać, że nowy system faktycznie pojawi się dopiero w okolicach wakacji.

Post zdradzający datę premiery Windowsa 10 21H1
Źródło: betanews.com

Post zdradzający datę premiery Windowsa 10 21H1

Źródło: betanews.com

Na dzień dzisiejszy nie wiemy z czego wynika opóźnienie we wprowadzeniu nowego Windowsa na rynek. Możliwe, że prace zwolniły w związku z pandemią lub Microsoft boryka się z jakimiś problemami technicznymi. Prawdopodobne jest również, że obecnie priorytetem jest nowa wersja Windowsa 10X, która zadebiutuje na rynku w tym roku.

Źródło: betanews.com