Windows 10 21H2. Nowe ustawienia baterii ucieszą posiadaczy laptopów

Windows 10 21H2 nie będzie spektakularną aktualizacją, ale nie oznacza to, że Microsoft nie zaoferuje żadnych ciekawych nowości. Jedna z nich szczególnie przypadnie do gustu użytkownikom laptopów.

Najnowsze wersje testowe systemu operacyjnego Windows 10 posiadają przebudowaną aplikację Ustawienia. Opcja ta zostanie udostępniona razem z kolejną dużą aktualizacją rozwojową - Windows 10 21H2 Sun Valley.

Asus VivoBook S433 z Windows 10 na pokładzie

Asus VivoBook S433 z Windows 10 na pokładzie

Drugie aktualizacja rozwojowa planowana na 2021 roku przyniesie kilka nowości. Oprogramowanie zostanie udostępnione w drugiej połowie 2021 roku i zaoferuje kilka ważnych funkcji i zmian wizualnych.

Nadal nie powinniśmy spodziewać się spektakularnych zmian, ale w porównaniu do niewielkiej aktualizacji Windows 10 21H1, kolejna aktualizacja rozwojowa będzie znacznie bardziej zaawansowana. Co ważne Windows 10 o nazwie kodowej Sun Valley stanowić będzie podwaliny do dalszych zmian wizualnych w systemie operacyjnym Microsoftu.

Microsoft nie udostępnił jeszcze żadnej wersji poglądowej Windowsa 10 21H2, ale podzielił się szczegółami dotyczącymi tego wydania. Dodatkowo niektóre opcje, które pojawią się w Windows 10 Sun Valley zostały właśnie udostępnione w najnowszych kompilacjach testowych dla subskrybentów programu Windows Insider.

Wśród nowości znajdziemy odświeżone i nieco przebudowane Ustawienia. Zmiana powinna szczególnie przypaść do gustu posiadaczom komputerów przenośnych.

Windows 10 21H2 zaoferuje nowe ustawienia baterii. Sekcja Bateria w zakładce System otrzyma nowe funkcje pokazujące w jakich godzinach korzystamy z akumulatora oraz jakie aplikacje mają największy wpływ na jego przyśpieszone rozładowywanie.

Nowe ustawienia baterii

Nowe ustawienia baterii

Nowe wskaźniki poziom baterii oraz użycie baterii pozwolą użytkownikom wykryć aplikacje, które nadmiernie wykorzystują baterię w ich laptopach.

W zakładce bateria sprawdzimy także jak długo uruchomiony był wyświetlacz oraz ile czasu komputer spędził w trybie uśpienia.

Z informacji przekazanych przez użytkownika Twittera o nicku @thisbookisclosed producenci laptopów będą mogli zdefiniować fabryczną pojemność baterii. Jeżeli to zrobią, zakładka Bateria pokaże stopień zużycia naszego akumulatora.

Więcej informacji o Windows 10 21H2 znajdziesz tutaj.

Źródło: pureinfotech.com