Windows 10 Anniversary Update: tych funkcji Polacy nie dostaną

Aktualizując Windows 10 za pomocą Anniversary Update wciąż nie możemy liczyć na pomoc asystenta Cortana. Ponadto nie otrzymaliśmy możliwości korzystania z jeszcze jednej przydatnej funkcji.

Windows 10 dostaje obecnie aktualizację Anniversary Update, która niesie ze sobą szereg interesujących zmian. Niestety Polscy użytkownicy nie mogą liczyć na niektóre funkcje, które dostępne są w innych regionach globu. Przede wszystkim chodzi tutaj o wirtualnego asystenta Cortana, który wciąż nie potrafi porozumiewać się po polsku. Aby z niego korzystać wciąż jesteśmy więc zmuszeni do stosowania kłopotliwych sztuczek ze zmianą regionu.

Tak naprawdę to nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat tego kiedy technologia ta zostanie nam udostępniona. "Polska język - trudna język" więc może...nigdy? To całkiem prawdopodobne jeżeli weźmiemy dodatkowo pod uwagę fakt, że mobilna platforma Microsoftu dogorywa i ostatecznie może ją dobić...Pokemon Go (nawet najwierniejsi fani "okienek" zagrozili przejściem na inną platformę z powodu braku gry w wersji na ich smartfon).

Kolejna funkcja, której nie otrzymaliśmy to wyświetlanie powiadomień ze smartfona na ekranie monitora. Szkoda, ponieważ to bardzo przydatne rozwiązanie. Miejmy jednak nadzieję, że w tym przypadku Microsoft szybko naprawi swój błąd i nam też je dostarczy.

Windows 10 Anniversary Update

Aktualizacja Windows 10 Anniversary Update przebiega dosyć sprawnie. Oczywiście nie obyło się jednak bez problemów. Cześć użytkowników skarżyła sie bowiem na zawieszenie komputera po aktualizacji, natomiast inni doświadczyli zmiany ustawień niektórych aplikacji na domyślne, co potwierdził Microsoft zapowiadając jak najszybsze rozwiązanie problemu.