Windows 10: Awaryjna aktualizacja rozwiązuje problemy z plikami PDF

Nieplanowana aktualizacja KB5004760 jest już dostępna dla systemu Windows 10. Rozwiązuje problemy z obsługą plików PDF.

Problemy musiały zostać rozwiązane na tyle pilnie, że Microsoft nie chciał czekać do następnego Patch Tuesday (13 lipca 2021). KB5004760, czyli niezaplanowana aktualizacja jest dostarczana użytkownikom Windows 10 w celu usunięcia błędów, które ostatnio pojawiały się podczas otwierania dokumentów PDF.

Według informacji Microsoftu, problem pojawia się podczas próby otwarcia pliku PDF w przeglądarce Internet Explorer 11. Jednak wszystkie inne aplikacje, które używają odpowiedniej 64-bitowej wersji kontrolki WebBrowser są również dotknięte tym problemem. Naprawiono również problem, w którym pliki PDF korzystające z wtyczki Adobe Acrobat mogły nie otwierać się poprawnie i wyświetlały jedynie szare tło.

Zobacz również:

  • W końcu! Ta aktualizacja naprawia irytujące błędy Windows 10
  • Tego jeszcze nie grali! Huawei rozbuduje pamięć Twojego telefonu
  • Windows 10 - nadchodzi poprawka naprawiająca problemy z wydajnością

Ta aktualizacja systemu Windows 10 jest dostępna za pośrednictwem usługi Windows Update. Alternatywnie można uzyskać aktualizację poprzez Microsoft Update Catalog, w którym trzeba ją pobrać, a następnie ręcznie zainstalować. Aktualizacja dostępna jest dla Windows 10 w wersjach 21H1, 20H2 i 2004.

Polecamy: Jak odinstalować Microsoft Edge z Windows 10

Źródło: pcwelt.de