Windows 10: Bing Wallpaper dostarczy Ci codziennie nową tapetę

Na Windows 10 możesz spersonalizować swój pulpit, używając wybranej grafiki jako tapety. Microsoft wypuścił właśnie aplikację, która codziennie dostarczy Ci wysokiej jakości obraz na tapetę.

Microsoft informuje, że aplikacja Bing Wallpaper umożliwia zmianę tapety na taką samą, jaka znajduje się na stronie domowej Bing. Aplikacja jest niewielkich rozmiarów, a po instalacji pracuje w tle - masz do niej dostęp poprzez ikonkę w zasobniku systemowym. Po kliknięciu dostępne są takie same możliwości, jak na witrynie Bing, a więc możesz dowiedzieć się więcej na temat lokalizacji zdjęcia lub zwierząt czy roślin na nim widocznych. A jest w czym wybierać, ponieważ tapety Bing tworzone są z milionów zdjęć wykonywanych przez niezależnych fotografów z całego świata. Mamy tu więc zarówno krajobrazy, jak florę i faunę, budynki oraz inne wart uwagi elementy.

Windows 10: Bing Wallpaper dostarczy Ci codziennie nową tapetę

Bing - informacja o tapecie

Aplikację możesz pobrać bezpośrednio z Microsoft Store, jednak uwaga. Podczas instalacji zaznaczone są domyślne dodatkowe funkcje, jak ustawienie Bing jako strony startowej oraz wyszukiwarki (dotyczy Chrome, Firefox i Edge). Jeśli nie masz ochoty na zmiany, odznacz te elementy. W sklepie Microsoftu można znaleźć inne alternatywy dla osób chcących cieszyć się wysokiej jakości tapetami, jak np. Dynamiczne kompozycje. Ta aplikacja korzysta nie tylko z zasobów Bing, ale również Windows Spotlight i umożliwia zapisywanie tapet jako plików graficznych.

Zobacz również:

  • Emoji z Windows 11 nie pojawią się w Windows 10
  • Windows 11: Microsoft wprowadza nowy skrót klawiaturowy
  • Black Friday - najlepsze promocje na Xbox (Xbox Series X/S, Xbox One)

Źródło: WindowsLatest