Windows 10 Build 14342 ISO można już pobierać. To jedna z najstabilniejszych kompilacji

Microsoft udostępnił pliki ISO systemu Windows 10 Build 14342.

Jeżeli chcecie przeprowadzić czystą instalację testowej wersji Windows 10, możecie już skorzystać z najnowszych plików ISO udostępnionych przez Microsoft. Chodzi o kompilację Windows 10 noszącą numer 14342, która 10 maja została udostępniona uczestnikom programu Windows Insider zapisanym w tzw. "szybkim kręgu" aktualizacji, natomiast 18 maja trafiła na komputery w trybie "wolnego kręgu".

Dużo zmian, mało błędów

Windows 10 Build 14342 to jedna z największych aktualizacji gałęzi Redstone (RS1), która niesie ze sobą wiele zmian, w tym nowe rozszerzenia dla przeglądarki Edge i wsparcie jej gestami, funkcję powiadomień w czasie rzeczywistym w Centrum Akcji i lepsze wsparcie dla Windows Ink. Co ważne, Microsoft doczekał się pozytywnej reakcji ze strony insiderów, którzy chwalili kompilację za wydajność oraz bardzo małą liczbę błędów.

Windows 7, Windows 8.1

Microsoft udostępniając pliki Windows 10 Build 14342 ISO z pewnością ma też nadzieję, że sięgną po nie również użytkownicy systemów Windows 7 i Windows 8.1. Jeżeli jesteś w tej grupie nie zapomnij o wykonaniu przez instalacją kopii zapasowej.

Windows 10 Anniversary - kilka słów

Na koniec warto dodać, że aktualizacja Windows 10 Anniversary (bardziej znana jako Redstone) zostanie udostępniona w wersji RTM w lipcu. Przyniesie ze sobą długą listę zmian, w tym wspomniane rozszerzenia dla Edge, nowe Menu Start i ulepszenia Cortany (co niestety dla nas, póki co, nie ma znaczenia) .

Pobierz Windows 10 Build 14342.