Windows 10 Consumer Preview ma zadebiutować razem z Windows Phone 10

Windows 10 zadebiutuje już w przyszłym roku. Jest duża szansa na to, że razem z wersją przeznaczoną do komputerów i tabletów pojawi się też nowa edycja Windows Phone 10 napisana z myślą o smartfonach.

System Windows 10 Technical Preview dostępny jest już od dwóch miesięcy i doczekał się nawet kilku aktualizacji. Nadal jednak czekamy na wersję Windows 10 Consumer Preview. Dopiero wtedy dowiemy się, jakie Microsoft ma plany związane z kafelkowym interfejsem Modern UI.

Razem z testowym wydaniem Windows 10 o nazwie Consumer Preview ma pojawić się też nowa wersja systemu operacyjnego do smartfonów, czyli Windows Phone 10. Wedle pierwszych informacji o dacie premiery tej edycji oprogramowania Microsoftu ma ono pojawić się pod koniec stycznia przyszłego roku.

Windows 10 Consumer Preview ma zadebiutować razem z Windows Phone 10

Nie wiadomo jednak, czego spodziewać się po nowej wersji interfejsu Modern UI, który pojawi się w Windows 10 oraz Windows Phone 10. Mówi się o wprowadzeniu na telefony z oprogramowaniem Microsoftu funkcji dzielenia ekranu między kilka aplikacji. Tak teraz można korzystać z programów pobieranych ze Sklepu Windows w ten sposób w systemie Windows 8.1 na tabletach i komputerach osobistych.

Nie wiadomo też, kiedy dokładnie zadebiutuje Windows 10 oraz Windows Phone 10. Microsoft na razie zdradził tylko tyle, że będzie to w 2015 roku. Firma z Redmond ma jednak dobrą wiadomość dla posiadaczy smartfonów z rodziny Lumia. Wszystkie urządzenia Microsoftu pracujące pod kontrolą Windows Phone 8 lub Windows Phone 8.1 doczekają się aktualizacji do nowej wersji. Nie powtórzy się tym samym sytuacja jaka miała miejsce przy Windows Phone 7. Wtedy posiadacze telefonów z oprogramowaniem Microsoftu dostali tylko Windows Phone 7.8, a nie Windows Phone 8.

źródło: winbeta.org