Windows 10 Consumer Preview z prawdopodobną datą premiery

Już na początku listopada Microsoft udostępnił wszystkim chętnym możliwość przetestowania wczesnej wersji Windows 10 o nazwie Technical Preview. Teraz pojawiła się informacja o spodziewanej dacie premiery kolejnej wersji o nazwie Windows 10 Consumer Preview.

Windows 10 Technical Preview został udostępniony w celu zaprezentowania funkcji jakie wprowadzone zostaną w kolejnym wydaniu systemu operacyjnego od Microsoftu. Skupiała się ona na interfejsie klasycznego pulpitu i pomijała zupełnie zmiany w interfejsie kafelkowym.

Tego jak będzie wyglądał nowy interfejs Modern UI dowiemy się najprawdopodobniej już 21 stycznia. Na ten dzień Microsoft zaplanował konferencję prasową, podczas której spodziewamy się udostępnienia Windows 10 w wydaniu beta. Ma ono nosić nazwę Windows 10 Consumer Preview, a o tym co przyniesie spekuluje się już od wielu tygodni.

Zobacz również:

  • Windows 11: Microsoft przywraca przypinanie skrótów do paska zadań
Windows 10 Consumer Preview z prawdopodobną datą premiery

Windows 10 Consumer Preview będzie bazował na Windows 10 Technical Preview. Wprowadzony zostanie w nim nowa wersja interfejsu kafelkowego ale nie wiemy jeszcze, jakie dokładnie nowości przyniesie. Najprawdopodobniej pojawi się też asystent głosowy o nazwie Cortana znany z systemu Windows Phone. Dzięki temu dostęp do niego będzie możliwy nie tylko z poziomu smartfonów, ale także tabletów i komputerów stacjonarnych.

Microsoft co prawda nie potwierdził jeszcze oficjalnie daty premiery Windows 10 Consumer Preview, ale styczniowa konferencja wydaje się najbardziej prawdopodobnym terminem zaprezentowania nowego wydania testowego. Finalna wersja Windows 10 ma trafić do klientów już na jesieni przyszłego roku.

źródło: neowin.net