Windows 10: Cortana może znaleźć zastosowanie w biznesie

Jedną z najważniejszych nowości w Windows 10 będzie integracja asystenta głosowego z systemem przeznaczonym nie tylko do smartfonów i tabletów, ale także do komputerów. Cortana w tym wydaniu może mieć znacznie większe możliwości, niż dzisiejsza wersja asystenta w systemie Windows Phone 8.1.

Już tego lata ma zadebiutować nowy system operacyjny Microsoftu. Użytkownicy systemów Windows 7 i Windows 8.1 będą mogli pobrać aktualizację do Windows 10 za darmo. Już teraz wszyscy chętni mogą testować nowy system operacyjny w wersji Windows 10 Technical Preview.

Jedną z nowości w Windows 10 będzie wprowadzenie asystenta głosowego o nazwie Cortana. Już teraz z tego rozwiązania mogą korzystać posiadacze smartfonów z Windows Phone 8.1. Microsoft planuje jednak znacznie rozbudować możliwości Cortany w nowym systemie przeznaczonym do komputerów stacjonarnych.

Zobacz również:

  • Windows: jak sprawdzić procesor i zużycie pamięci? [PORADNIK]
  • Hitman 3 - Colorado do przetestowania za darmo. Oferta jest ograniczona czasowo
Windows 10: Cortana może znaleźć zastosowanie w biznesie

Windows 10 ma pojawić się już w te wakacje

Cortana to osobisty asystent napędzany silnikiem wyszukiwarki Bing, który może odpowiedzieć na proste pytanie, zapisać przypomnienie w kalendarzu lub utworzyć prostą notatkę. Microsoft widzi też zastosowanie dla tej technologii w biznesie, o czym mówił Joe Belfiore na ostatniej konferencji w Chicago.

Joe Belfiore zaprezentował w trakcie tego wydarzenia zastosowanie Cortany w segmencie biznesowym. Okazuje się, że asystent może między innymi odpowiadać na najpopularniejsze pytania zadawane przez pracowników organizacji. Oprocz tego można np. wykorzystać asystenta głosowego w Windows 10 do wyszukiwania i analizy informacji z danych z wykorzystaniem PowerBI.