Windows 10 Creators Update to duża aktualizacja tworzona z myślą o graczach

Windows 10 Creators Update zostanie udostępniona już za kilka miesięcy, To kolejna duża aktualizacja, która będzie skupiała się na graczach i wirtualnej/rozszerzonej rzeczywistości.

Podczas wczorajszej konferencji Microsoft nie tylko zaprezentował swój pierwszy komputer All-in-One - Surface Studio - ale także podzielił się szalenie istotnymi informacjami dotyczącymi systemu Windows 10. Zapowiedział bowiem, że kolejna duża aktualizacja będzie nosiła oznaczenie Windows 10 Creators Update i zostanie udostępniona już "na początku 2017 roku".

Windows 10 Creators Update - co wniesie?

Jednym z kluczowych elementów Windows 10 Creators Update będzie optymalizacja pod kątem technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, co Microsoft potwierdził m.in. podaniem informacji o współpracy z kilkoma firmami (HP, Dell, Lenovo i Acer) mającymi wprowadzić na rynek gogle VR w cenie od 300 USD oraz pracami nad aplikacjami pozwalającymi nawet najmniej wprawnym użytkownikom tworzyć grafikę 2D i 3D (np. Paint 3D). Kolejne nowości pokazują, że aktualizacja skupiać się będzie również na graczach:

- gracze będą mogli cieszyć się z nowej opcji strumieniowania swoich gier dzięki integracji serwisu Beam

- gracze będą mogli za pośrednictwem Xbox Live organizować turnieje

- gracze będą mogli w przypadku gier na Blu-ray liczyć na obsługę obiektowej technologii Dolby Atmos

- zostanie stworzone miejsce, w którym będą zbierane wszystkie wiadomości z różnych źródeł (e-mail, Skype i inne)

Aktualizacja Windows 10 Creators Update jeszcze w tym tygodniu powinna trafić do uczestników programu Windows Insider.