Windows 10 Creators Update z dodatkowymi comiesięcznymi aktualizacjami

Po instalacji Windows 10 Creators Update użytkownikom udostępniony zostanie nowy model instalacji comiesięcznych aktualizacji.


Windows 10 Creators Update - nowy program aktualizacji

Kolejna duża aktualizacja Windows 10 Creators Update kilka tygodni temu trafiła na pierwsze komputery, natomiast 26 kwietnia na pierwsze smartfony. Dzisiaj wiemy już, że poza szeregiem nowości jakie wniesie jej użytkowników czekają także zmiany dotyczące zbiorczych aktualizacji.

Na czym będą polegały?

Zmiana w procesie aktualizacyjnym zakłada, że oprócz comiesięcznych skupionych na bezpieczeństwie zbiorczych aktualizacji Patch Tuesday Microsoft będzie udostępniał kolejną zbiorczą aktualizację (a może nawet kilka), która nie będzie zawierała poprawek bezpieczeństwa ale inne poprawki. Jak to będzie wyglądało przedstawia poniższy wykres:

Windows 10 Creators Update z dodatkowymi comiesięcznymi aktualizacjami

Windows 10 - system aktualizacji

Nieco inny model dla biznesowych użytkowników

Microsoft zapowiedział jednocześnie, że biznesowi użytkownicy korzystający z mechanizmu Windows Update for Business będą mogli zarządzać nowymi aktualizacjami i np. zrezygnować z ich instalacji mając na uwadze, że zostaną one uwzględnione w następnej aktualizacji Patch Tuesday.

Zobacz również:

  • Uwaga! Pojawiają się fałszywe instalatory Windows 11!
  • Musisz zainstalować aktualizację KB5004945 natychmiast

Więcej informacji: Microsoft