Windows 10 Creators Update zainstalujesz szybciej ręcznie

Na aktualizację Windows 10 Creators Update nie trzeba czekać do 11 kwietnia (a pewnie w wielu przypadkach kilka miesięcy dłużej). Microsoft umożliwi pobranie jej kilka dni wcześniej.


Windows 10 Creators Update

Windows 10 Creators Update to kolejna duża aktualizacja przygotowana przez Microsoft, której automatyczne dostawy na komputery zostaną rozpoczęte 11 kwietnia. Niecierpliwi użytkownicy "dziesiątki" otrzymają jednak możliwość wcześniejszego zaktualizowania systemu.

Windows 10 z ręczną aktualizacją

Microsoft poinformował na blogu, że osoby takie będą to mogły zrobić już 5 kwietnia. W jaki sposób? Pobierając aplikację Update Assistant dostępną na stronie wsparcia Windows 10 (w momencie pisania tego tekstu jeszcze jej nie było), instalując ją i uruchamiając. Proces instalacji Creators Update powinien zostać rozpoczęty automatycznie.

Windows 10 możesz też aktualizować jeszcze szybciej

Na koniec warto dodać, że dla tych najbardziej niecierpliwych jest jeszcze jedna furtka: zapisanie się do programu Windows Insider i instalacja dostępnej w tzw. szybkim i wolnym kręgu kompilacji 15063, która jest wersją RTM (tą samą, którą można będzie zainstalować już 5 kwietnia).