Windows 10: Desktop App Converter przekonwertuje starsze programy na UWP

Deweloperzy otrzymali możliwość skorzystania z narzędzia Desktop App Converter pozwalającego na przekonwertowanie istniejących "zwykłych" aplikacji na aplikacje uniwersalne.

Desktop App Converter (Project Centennial) to nowe narzędzie udostępnione przez Microsoft. Pozwala ono deweloperom na przekonwertowanie istniejących aplikacji napisanych dla .NET 4.6.1 lub Win32 na uniwersalne aplikacje, które można znaleźć w sklepie dla Windows 10.

Aplikacja Desktop App Converter dostępna jest w wersji Preview. Mogą z nie skorzystać użytkownicy korzystający z najnowszego systemu Windows 10 Insider Preview build 14316, który Microsoft niedawno udostępnił uczestnikom programu Windows Insider, i który oferuje do ich dyspozycji m.in. włączenie ciemnego motywu kolorystycznego, nowe rozszerzenia dla przeglądarki Edge, powłokę Bash oraz usprawnienia funkcji zarządzania baterią.

Przekonwertowane aplikacje będą mogły wykorzystać funkcjonalność Universal Windows API, włączając w to m.in. "żywe kafelki", integrację asystenta Cortana i Centrum akcji. Dzięki narzędziu Desktop App Converter znacznie wzbogacona zostanie oferta sklep Windows, na czym szalenie zależy Microsoftowi dążącemu do tego, aby to właśnie z tego miejsca użytkownicy Windows 10 będą głównie pobierali aplikacje.