Windows 10 Fall Update pojawi się dopiero za kilka dni

Microsoft postanowił zaktualizować Windows 10 zgodnie z harmonogramem we wtorek w ramach tradycyjnego Patch Tuesday. To jednak tylko poprawki błędów. Większe zmiany w kodzie Windows 10 dodające nowe funkcje pojawią się w późniejszym terminie.

Oprogramowanie Microsoftu dostaje cykliczne uaktualnienia we wtorki - w ramach Patch Tuesday od lat udostępniane są łatki eliminujące błędy. W ramach dzisiejszego "dnia aktualizacji" nie udostępniono nowości do systemu Windows 10, na co wiele osób mogło liczyć.

Na pierwszą dużą aktualizację Windows 10 użytkownikom przyjdzie poczekać najprawdopodobniej do czwartku. Dopiero od tego dnia pierwsze osoby dostaną dostęp do nowych funkcji i usprawnień, które do tej pory testowali członkowie programu Windows Insider.

Microsoft zdecydował się rozbić listopadową aktualizację na dwie części. We wtorek udostępnione są poprawki błędów, a osoby korzystające z Windows 10 mogą pobrać zbiorczo wszystkie poprawki wydane do tej pory.

Nowa wersja Windows 10 pojawi się w czwartek

Nowa wersja Windows 10 pojawi się w czwartek

Ostatnia duża aktualizacja Windows 10 nazywana "Fall Update" przynosząca nowe funkcje pojawi się w innym terminie. Najpewniej pierwsze osoby będą mogły zainstalować uaktualnienie na swoich maszynach w czwartek.

Ostatnia duża aktualizacja Windows 10 w tym roku da użytkownikom dostęp do tych samych funkcji, co Windows 10 Build 10586. To właśnie z tej wersji systemu pozbawionej znaku wodnego mogą korzystać uczestnicy programu Windows Insider.