Windows 10: HP zawiedziony popytem na PC z tym "niesamowitym" systemem

Firma HP zawiedziona jest poziomem sprzedaży nowych komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows 10.

Microsoft podkreśla, że adopcja systemu Windows 10 przebiega szybciej niż miało to miejsce w przypadku Windows 7. Ogromny wpływ ma na to polityka aktualizacyjna zapewniająca możliwość darmowego przejścia na "dziesiątkę" użytkownikom systemów Windows 7 i Windows 8.1. Niestety partnerzy giganta nie są już tak zadowoleni...

Jednym z nich jest firma HP, która w ostatnim kwartale zanotowała 12-procentowy spadek przychodów.

"Nie widzimy przewidywanej stymulacji popytu przez Windows 10, na którą mieliśmy nadzieję" - powiedział Dion Weisler, dyrektor generalny HP dodając jednak jednocześnie, że wciąż wierzy, iż Windows 10 to "niesamowita" platforma.

Windows 10 - winna darmowa aktualizacja

Microsoft udostępniając Windows 10 za darmo użytkownikom Windows 7/Windows 8.1 z pewnością w perspektywie krótkoterminowej wpłynął negatywnie na sprzedaż nowych komputerów. Działania te spowodowały jednak, że w styczniu 2016 roku 200 milionów komputerów pracowało pod kontrolą Windows 10, w czym największy udział miały maszyny poddane darmowej aktualizacji.

Producenci komputerów mają wciąż nadzieję, że jeszcze w 2016 roku będą mieli powody do zadowolenia. Oczekują bowiem, że wśród przedsiębiorstw rozpocznie się proces przejścia na Windows 10 w znaczącej części wiążący się z zakupem nowych komputerów.