Windows 10 Insider Preview Build 18353 (19H1) z lepszym sandboksem

Microsoft udostępnił właśnie testerom edycję testową Windows 10 Insider Preview Build 18353 (19H1). Największą zauważalną nowością jest sandboks.

Windows 10 Insider Preview Build 18353 (19H1) jest dostępna dla testerów w Fast Ring. Jak zwykle skupia się na poprawce wypatrzonych w poprzedniej wersji bugów. a także znacznie ulepsza Windows Sandbox, który ma być największą nowością w następnym pełnoprawnym wydaniu systemu. Jego zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników. Pojawił się już w poprzednim 19H1, a obecnie umożliwia aktywowanie mikrofonu oraz konfigurację urządzeń audio. Rozwiązano problem z synchronizacją ze strefami czasowymi, jednak nie do końca zajęto się kwestią sterowników, powodujących zawieszanie systemu - ostateczne rozwiązanie tego kłopotu ma pojawić się w kolejnej wersji.

Na tym jednak nie koniec. Windows 10 19H1 Build 18353 to także inne problemy, wypatrzone już kilka wersji wcześniej, jak brak prawidłowej współpracy czytnika kart Realtek SD oraz kart dźwiękowych Creative X-Fi z VMware. Zapewne rozwiązanie tych problemów nie nastąpi przed kwietniem 2019, kiedy to wejdzie duża aktualizacja - Redstone 6, której 19H1 jest nazwą kodową .

A tutaj znajdziesz nasz przewodnik po wszystkich dotychczasowych aktualizacjach Windows 10.