Windows 10 Maj 2020 - powraca połączenie Bluetooth z Windows 7

Pojawiła się kolejna informacja o nowej funkcji w aktualizacji Windows Maj 2020. Powróci sposób połączenia Bluetooth, który znamy doskonale z Windows 7.

Windows 10 wersja 2004 (czyli Windows 10 Maj 2020) już za tydzień. Jak dotąd poznaliśmy mnóstwo funkcji, jaki przyniesie użytkownikom, a dzisiaj mamy kolejną informację. Dotyczy ona połączeń Bluetooth w profilu A2DP, co umożliwi np. stremowanie muzyki ze smartfona do głośników komputera. Obsługa tej transmisji dźwięku występowała w Windows 7, jest także wbudowana w Windows 10, jednak nie umożliwia streamingu. Już w Windows 8 możliwość taka została wyłączona, jednak teraz ma powrócić.

Windows 10 Maj 2020 - powraca połączenie Bluetooth z Windows 7

Informacja taka znajduje się w dotyczącej aktualizacji dokumentacji Microsoftu. Wynika z niej, że odbiorcą muzyki z telefonu będą nie tylko głośniczki, ale również słuchawki przewodowe, podłączone do PC. Łączność w profilu A2DP będzie domyślnie wyłączona, jednak będzie można ją w każdej chwili uruchomić. Cóż, choć jest to mała rzecz, warto docenić, że Microsoft stara się, aby jego system był jak najlepszy.

Źródło: Windows Latest