Windows 10: Microsoft pokaże coś ważnego. Nachodzi nowa generacja systemu?

Panos Panay, jedna z ważniejszych postaci Microsoftu, zapowiedział oficjalną prezentację zmian już w tym miesiącu.

Microsoft miał skończyć historię systemów Windows na Windows 10 - i rozwijać ostatni system z biegiem czasu - co robi z różnym skutkiem. Wiemy już, że nie pojawi się jego odchudzona wersja, czyli Windows 10X, a jej niektóre funkcje trafią do głównej edycji "okienek". W tym roku otrzymamy również Sun Valley, czyli dużą aktualizację dziesiątki, która zmieni w niej mnóstwo elementów. Ale na tym chyba nie koniec...

Jak zapowiedziano oficjalnie, 24 czerwca szef Microsoftu, Satya Nadella wraz z Panosem Panayem poprowadzą pokaz online, na którym zostanie pokazana "nowa generacja Windows 10". Nadella napisał na Twitterze, że będzie to "największa zmiana od ponad dekady, która otworzy nowe możliwości ekonomiczne przed twórcami treści oraz deweloperami". Dodał także, że zaprasza każdego z wymienionych, który szuka innowacyjnej, nowej oraz otwartej platformy do tworzenia i monetyzowania aplikacji.

Windows 10: Microsoft pokaże coś ważnego. Nachodzi nowa generacja systemu?

O co tu może chodzi? Wiemy, że trwają prace nad zmianami w Microsoft Store - zapewne związane jest to z planowanymi nowościami. Windowsa 11 raczej się nie spodziewamy, chociaż znając Microsoft, wszystko jest możliwe.

Źródło: WCCF Tech, Neowin