Windows 10: Microsoft pokazuje kolejne zmienione elementy interfejsu

Nie jest tajemnicą, że w tym roku czeka nas zmiana wyglądu interfejsu Windows 10. Microsoft pokazał właśnie kolejne poprawki, które upodabniają go nieco do systemów Vista i Windows 7.

Zmiana interfejsu na tzw. "Sun Valley" ma nastąpić jeszcze w tym roku. Microsoft stawia na zaokrąglenia i kolory, dlatego ma przynieść z powrotem rozwiązania znane ze wspomnianych systemów operacyjnych. Każde okienko będzie mieć miłe dla oka, estetycznie zaokrąglone rogi, które zostały w Windows 10 zmienione na ostre. Pojawi się także zmieniony interfejs w rozwijanych menu wraz ze zwiększeniem ich transparentności oraz możliwością używania wielokolorowych. Będzie to wyglądać mniej więcej w ten sposób:

Windows 10: Microsoft pokazuje kolejne zmienione elementy interfejsu

Ulegną także zmianie kosmetycznej elementy konkretnych ustawień, jak Kalendarz:

Windows 10: Microsoft pokazuje kolejne zmienione elementy interfejsu

Wszystkie nowe zmiany w Windows 10 zostaną rozpowszechnione w kolejnych miesiącach. Jak zawsze pierwsi otrzymają je uczestnicy programu Windows Insider, a w drugiej połowie 2021 roku będą one rozprowadzone do wszystkich. Miło, że Microsoft poświęca mnóstwo czasu na zmiany kosmetyczne systemu, szkoda jednak, że nie poświęca aż tyle uwagi na stworzenia aktualizacji, które nie przynosiłyby użytkownikom problemów.

Źródło: Windows Latest

Zobacz również:

  • Windows 10 czy Windows 11? Który system wybrać?
  • Windows 10 22H2 - co Cię czeka w dużej aktualizacji systemu?