Windows 10 - Microsoft pracuje nad nową funkcją zarządzania dyskami

Microsoft stale pracuej na rozwojem Windows 10. Tym razem amerykański producent zdecydował się na modernizację funkcji zarządzania dyskami.

Windows 10 jest z nami od 2015 roku i nigdzie się nie wybiera. Microsoft regularnie ulepsza i rozbudowuje swój system o nowe funkcje. Niestety, znacznie gorzej idzie producentowi z modernizacją przestarzałych części swojego systemu operacyjnego.

Wydaje się jednak, że coś się w tej kwestii zmieniło, bowiem Microsoft podjął poważne kroki w kierunku unowocześnienia Windows 10 i pozbycia się z niego elementów, które sięgają jeszcze czasów Windows 7, a nawet Win XP. Zaledwie wczoraj dowiedzieliśmy się, że "gigant z Redmond" planuje przebudowę interfejsu użytkownika, a już dzisiaj napływają do nas kolejne ciekawe wieści na temat zmian i nowości w OS-ie.

Windows 10 - zarządzanie dyskami doczeka się modernizacji

Windows 10 - zarządzanie dyskami doczeka się modernizacji

Jak donosi portal windowslatest, Windows 10 doczeka się niebawem dużych zmian związanych z funkcją "zarządzanie dyskami". To ważne i potężne narzędzie jest jednocześnie jednym z najbardziej zaniedbanych i przestarzałych. Już sam interfejs, idealnie obrazuje nam, z czym mamy do czynienia.

"Zarządzanie dyskami" w Windows 10

"Zarządzanie dyskami" w Windows 10

W najbliższej aktualizacji Windows 10, Microsoft planuje wprowadzić ważną funkcję - nowy obszar zarządzania dyskami w panelu "Ustawienia". Funkcja ta została zaprojektowana i stworzona całkowicie od podstaw. Nowy design i multum opcji ma sprawić, że dostęp do naszych dysków i zarządzanie nimi ma być proste i intuicyjne. Nowe zarządzanie dyskami nie tylko wyświetli podstawowe informacje o dyskach, ale również pozwoli nam przypisywać i zmieniać im litery, a także tworzyć i formatować partycje.

Co ciekawe, Microsoft zapewnia, że klasyczne "Zarządzanie dyskami" nie zniknie z systemu i nawet po wprowadzeniu aktualizacji będzie ono dostępne dla wszystkich, którzy tego potrzebują.

Cóż, nam pozostaje dopingować producentowi. Modernizacja przestarzałych funkcji Windows 10, to z pewnością krok w dobrym kierunku.

Zobacz również: Nvidia MX450 - nowa karta graficzna PCIe 4.0 z GDDR6 do ultrabooków