Windows 10: Microsoft stosuje taktykę jak twórcy malware

Aplikacja Uzyskaj System Windows 10 stara się ukryć możliwość odmowy aktualizacji. Działa jak malware.

Użytkownicy systemów Windows 7 i Windows 8.1 z pewnością znają aplikację Uzyskaj System Windows 10, za pośrednictwem której Microsoft stara się namówić do przeprowadzenia procesu aktualizacji. Jeżeli denerwuje was ta aplikacja, nie mamy dobrych informacji. Po jej niedawnej aktualizacji stała się ona jeszcze bardziej irytująca, o czym poinformowali nasi koledzy z amerykańskiego PCWorlda:

Windows 10: Microsoft stosuje taktykę jak twórcy malware

Windows 10 - wymuszenie aktualizacji przez Microsoft

Jak widzicie na powyższym zdjęciu ekranu komputera, zaktualizowana aplikacja Uzyskaj System Windows 10 zaczęła wyświetlać okno, w którym na pierwszy rzut oka widoczne są jedynie dwie opcje, obie niestety prowadzące do instalacji aktualizacji...Dopiero dokładniej przyglądając się można zauważyć po prawej stronie strzałkę. Po jej kliknięciu pojawia się okno pozwalające na odmowę przyjęcia aktualizacji systemu do Windows 10.

Microsoft coraz agresywniej stara się nakłaniać użytkowników starszych wersji Windows do przeprowadzenia aktualizacji do Windows 10. Tym razem postanowił ukryć opcję odmowy aktualizacji licząc prawdopodobnie na to, że część użytkowników uzna, iż nie ma takiej możliwości. W sieci pojawiło się wiele opinii porównujących obecne działanie aplikacji Uzyskaj System Windows 10 do malware, które nakłania różnymi sztuczkami użytkownika do podjęcia określonych działań.

Na koniec warto przypomnieć, że na początku 2016 roku aktualizacja do Windows 10 będzie w usłudze Windows Update oferowana jako zalecana, więc przy ustawionym automatycznym pobieraniu i instalowaniu aktualizacji nieuważny użytkownik Windows 7 może przeżyć szok siadając z rana przy komputerze...