Windows 10 - Microsoft szykuje się do debiutu nowego systemu

Microsoft szykuje się do premiery Windows 10. System zadebiutuje już 29 lipca. Dzisiaj dowiedzieliśmy się kilku rzeczy na temat premiery nowej wersji systemu operacyjnego.

Windows 10 obecnie jest testowany przez miliony osób na całym świecie w ramach programu Windows Insider. Wszyscy chętni mogą testować nową wersję systemu Microsoftu w formie Windows 10 Technical Preview. Czas testów dobiega już końca i zbliża się oficjalna premiera.

Już za dwa tygodnie firma z Redmond udostępni klientom nową wersję swojego systemu operacyjnego. Machina marketingowa związana z tą premierą już ruszyła. Microsoft zdradził, czego mogą spodziewać się w dniu premiery klienci zainteresowani pudełkową wersją Windows 10.

Windows 10 zadebiutuje 29 lipca 2015 roku

Windows 10 zadebiutuje 29 lipca 2015 roku

Windows 10 będzie dostępny bezpłatnie jako aktualizacja dla wszystkich osób używających systemów Windows 7 i Windows 8.1. Microsoft ma jednak plan jak zachęcić klientów, którzy do tej pory nie mieli legalnego systemu, do kupienia pudełkowej wersji najnowszego wydania.

W Stanach Zjednoczonych w takich sklepach jak Best Buy, Staples i Wal-Mart konsumenci będą mogli uzyskać pomoc w migracji na nowy system. Nie zabraknie też komputerów z zainstalowanym Windows 10, na których będzie można sprawdzić działanie nowego systemu w praktyce.

Microsoftowi bardzo zależy na tym, żeby użytkownicy przekonali się do nowej wersji systemu. Windows 8 i Windows 8.1 nie zostały ciepło przyjęte przez konsumentów. Windows 10 ma szansę to zmienić. Użytkowników poprzednich wersji, w tym Windows 7, do aktualizacji ma przekonać między innymi powrót Menu Start.