Windows 10: Microsoft zapłacił 10 tys. USD rekompensaty za samoczynną aktualizację

Amerykanka, na której komputerze bez jej wiedzy zaktualizował się system do Windows 10 otrzymała od Microsoftu pokaźną kwotę zadośćuczynienia.

Amerykanka Teri Goldstein miała niemiłą przygodę związaną z systemem Windows 10. Najnowsze "dziecko" Microsoftu, jak przekonuje, zainstalowało się bowiem na jej komputerze bez jej wiedzy. Najgorsze jednak, że aktualizacja nie przebiegła pomyślnie, co przejawiało się ciągłymi restartami systemu.

Teri Goldstein, która przekonuje, że wcześniej nie słyszała nawet o Windows 10, postanowiła skierować pozew przeciw Microsoftowi, ponieważ wspomniany komputer wykorzystywany był w jej małym biurze podróży. Problemy z Windows 10 spowodowały zaś, że poniosła straty finansowe.

Sprawa zakończyła się ugodą. Microsoft zdecydował się na zapłacenie kobiecie 10 tys. dolarów rekompensaty, aby uniknąć długiego procesu, który z pewnością wpłynąłby niekorzystnie na jego wizerunek. Co jednak ważniejsze, najpewniej obawiał się też, że niekorzystny wyrok mógłby wywołać falę pozwów użytkowników Windows 7/8.1, którzy mieli podobny problem i których było całkiem sporo.