Windows 10 Mobile Continuum także na słabszych Lumiach

Z funkcji Continuum będą być może mogli skorzystać także właściciele smartfonów mniej wydajnych niż Lumia 950.

Continuum to bardzo interesująca funkcja Microsoftu. Dzięki niej możliwe jest przemienienie smartfona z systemem Windows 10 Mobile w komputer PC. Skorzystać z tego rozwiązania można za pośrednictwem łączności bezprzewodowej (Miracast), lub przewodowej po zakupieniu odpowiedniej przystawki. To jednak nie wszystko. W połowie listopada poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe, które muszą spełnić same smartfony: procesor Qualcomm Snapdragon 808 lub Snapdragon 810, 2 GB pamięci RAM (przy ekranach Full HD przynajmniej 3 GB), 16 GB pamięci wewnętrznej, Wi-Fi b/g/n (lepiej Wi-Fi 802.11ac), Bluetooth 4.0. To zaś oznaczało, że po Continuum mogliby obecnie sięgnąć jedynie właściciele Lumii 950/950 XL i Acera Liquid Jade Primo.

Microsoft nieco odpuszcza?

Wydaje się, że Continuum to rozwiązanie, które może przyciągnąć część konsumentów. Gdyby jednak wymagania sprzętowe były mniejsze z pewnością producenci mogliby liczyć na większy wzrost sprzedaży smartfonów z Windows 10 Mobile. Serwis WMpoweruser twierdzi, że Microsoft zamierza wziąć to pod uwagę. Podczas sesji Q&A towarzyszącej premierze Lumii w Indiach przedstawiciel amerykańskiej firmy miał bowiem ponoć zadeklarować, że funkcja Continuum zostanie także udostępniona dla osób, które nie posiadają flagowych modeli.

Niestety nic więcej na ten temat nie usłyszeliśmy. Sam Microsoft odmówił komentarza. Mam jednak nadzieję, że jego przedstawiciel wypowiadając powyższe słowa wiedział co robi.