Windows 10 Mobile Continuum: wymagania sprzętowe

Poznaliśmy wymagania sprzętowe dla funkcji Continuum for Phones. Ich spełnienie pozwoli np. na przemianę pracującego pod kontrolą Windows 10 Mobile modelu Lumia 950 XL w komputer.

Funkcja Continuum to ciekawe rozwiązanie Microsoftu, które pozwala m.in. na przemienienie smartfona w komputer. Potrzebny do tego jest smartfon z Windows 10 Mobile. Czy jednak każdy użytkownik Lumii (i innych "okienkowych" smartfonów) z aktualizacją do Windows 10 Mobile będzie mógł liczyć na poszerzenie funkcjonalności? Można się było spodziewać, że nie. Dzisiaj znamy już potwierdzające to oficjalne minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe:

Windows 10 Mobile Continuum: wymagania sprzętowe

Continuum: minimalne wymagania sprzętowe dla smartfonów Lumia z WIndows 10 Mobile

Obecnie jedynymi modelami spełniającymi powyższe wymagania są Lumia 950 i Lumia 950 XL. Każdy producent OEM może jednak pokusić się o skonstruowanie smartfona z Windows 10 Mobile, który będzie odpowiednio wydajny. Należy jednak pamiętać, że sam smartfon tutaj najczęściej nie wystarczy. W przypadku połączenia przewodowego (bezprzewodowe wymaga skorzystania z technologii Miracast) potrzebny bowiem będzie zakup dodatkowego urządzenia w postaci specjalnej przystawki. Warto też dodać, że o ile każdy smartfon spełniający minimalne wymagania będzie zgodny z Continuum, o tyle opcja taka będzie musiała być udostępniona przez producenta.

Zobacz również:

  • Czy wiesz, że Windows 11 Cię szpieguje? Pokazujemy, jak to powstrzymać
  • Jeden z najciekawszych średniopółkowców Samsunga nie otrzyma kolejnej dużej aktualizacji systemu [01.04.2023]