Windows 10 Mobile: aktualizacja dla Windows Phone 8.1 opóźniona

Masz starszą Lumię korzystającą z Windows 8.1 i oczekujesz obiecanej rychłej aktualizacji do Windows 10 Mobile? Cóż, niestety będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość...

W październiku Microsoft poinformował, że użytkownicy smartfonów z systemem Windows Phone 8.1 otrzymają w grudniu aktualizację do Windows 10 Mobile. Wiemy już jednak oficjalnie, że nie uda mu się dotrzymać słowa, o czym poinformował rzecznik amerykańskiej firmy:

"Wraz z Lumiami 950/950 XL wprowadziliśmy w listopadzie na rynek Windows 10 dla smartfonów, który oferuje nowe funkcje takie jak Continuum i Universal Windows Apps. Aktualizacja do Windows 10 Mobile w przypadku wybranych istniejących modeli z Windows 8 i 8.1 zostanie przeprowadzona na początku 2016 roku."

Decyzja ta związana jest z pewnością z ogromnymi problemami jakie sprawiają testowe wersje Windows 10 Mobile, które trafiają do uczestników programu Windows Insider. Co więcej, również użytkownicy wspomnianych Lumii 950/950 XL skarżą się np. na słabą jakość rozmów i samoczynne restarty. W ich przypadku doszło nawet do tego, że Microsoft zmuszony był do wycofania aktualizacji, która miała naprawiać błędy.