Windows 10 Mobile będzie instalowany na większych urządzeniach, a Windows 10 na mniejszych

Microsoft zmienił minimalne wymagania jakie muszą spełnić urządzenia przygotowane do współpracy z systemem Windows 10 zaktualizowanym do Anniversary Update (Redstone).

Microsoft wprowadził istotne zmiany dotyczące minimalnych wymagań jakie muszą spełnić tablety, laptopy, urządzenia 2w1 i komputery All-in-One projektowane do pracy z aktualizacją Windows 10 Anniversary Update. Obecnie zakładają one, że sprzęt ten będzie mógł być wyposażony w ekran o minimalnej przekątnej wynoszącej 7 cali (zmniejszenie z o cal), co oznacza, że pojawią się na rynku bardziej "kieszonkowe" gadżety z "dziesiątką". Kolejna zmiana dotyczy pamięci RAM, której od teraz musi być co najmniej 2 GB (wcześniej w przypadku 32-bitowego Windows 10 mowa była o 1 GB RAM).

Microsoft wprowadził też istotne zmiany w przypadku mobilnych urządzeń projektowanych dla Windows 10 Mobile Anniversary Update. Zakładają one obsługę ekranów o przekątnej "mniejszej od 9 cali" (poprzednio 7,99 cala), co oznacza, że na rynku pojawią się duże "okienkowe" tablety.

Nowe minimalne wymagania dla producentów OEM znajdziecie na stronie Microsoftu.