Windows 10 Mobile będzie wspierany "przez wiele lat". Surface Phone nadchodzi

Microsoft nie zamierza odpuszczać platformy Windows 10 Mobile. Cieszycie się?

Microsoft udostępniając Windows 10 Mobile nie objął aktualizacją aż 50% obecnych na rynku "okienkowych" smartfonów. Usłyszeliśmy też deklarację, że w 2016 roku zamierza skupić się na innych produktach, ponieważ obecnie Windows Phone jest mało popularny i nie ma szans na dotarcie do szerokiej grupy użytkowników. Jeżeli do tego dołożymy fatalne wyniki sprzedaży Lumii w ostatnim kwartale można odnieść uzasadnione wrażenie, że jesteśmy świadkami ostatnich chwil mobilnej platformy Microsoftu.

Na pojawiające się tego typu spekulacje postanowił zareagować Terry Myerson z Microsoftu, który wysłał właśnie do kilku menadżerów i partnerów jego firmy oświadczenie o następującej treści:

"Rozumiem, że słyszysz o problemach z niektórymi partnerami na temat zaangażowania Microsoftu w mobilnej przestrzeni.

Pozwól mi złożyć jasną deklarację: jesteśmy zobowiązani do dostarczania Windows 10 na mobilne urządzenia z małymi ekranami i procesorami ARM.

Jesteśmy obecnie na etapie rozwoju nowej generacji produktów i chciałem potwierdzić nasze zaangażowanie w Windows 10 Mobile. Wierzymy, że te produkty wniosą dużo dla biznesowych klientów i mamy zamiar wspierać platformę Windows 10 Mobile przez wiele lat."

Z wcześniejszych spekulacji na temat przyszłych planów Microsoftu wynika, że Myerson może mieć tutaj na myśli przede wszystkim linię smartfonów Surface Phone.