Windows 10 Mobile dostał dodatkowy miesiąc życia

Microsoft zapowiadał koniec wspierania swojego mobilnego systemu w tym miesiącu, jednak niespodziewanie zminił zdanie. Użytkownicy Windows 10 Mobile mogą bezpiecznie używać go jeszcze przez miesiąc.

Skąd taka zmiana decyzji? Tego Microsoft nie wyjaśnia. Jednak mniej lub bardziej symbolicznie przesunął datę zakończenia wsparcia dla Windows 10 Mobile na ten sam dzień, co w przypadku Windows 7 - czyli 14 stycznia 2020 roku. Nie pojawiła się żadna oficjalna informacja na ten temat, poza krótką wzmianką na stronie wsparcia technicznego Windows 10 Mobile, gdzie możemy przeczytać:

"Windows 10 Mobile, wersja 1709, przestanie być wspierany 14 stycznia 2020. Urządzenia działające pod kontrolą Windows 10 Mobile oraz Windows 10 Mobile Enterprise nie będą od tej pory otrzymywać miesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa i jakości, przez co nie będą chronione przed najnowszymi zagrożeniami."

Co ciekawe, styczeń będzie ważny dla Microsoftu z trzech powodów. Po pierwsze - koniec Windows 7. Po drugie - koniec Windows 10 Mobile. I wreszcie po trzecie - dzień po dwóch pierwszych wydarzeniach ma zadebiutować odświeżona przeglądarka Edge, działająca na silniku Chromium. Pierwsza połowa stycznia zapowiada się więc w świecie IT bardzo iekawie.

A w osobnym artykule radzimy wszystkim obcenym użytkownikom Windows 10 Mobile, jak przenieść swoje dane na Androida?