Windows 10 Mobile: możesz zapomnieć o aktualizacji Lumii z 512 MB RAM

Oficjalne minimalne wymagania dla smartfonów przewidzianych do aktualizacji Windows 10 Mobile mówią obecnie o 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB przestrzeni na pliki.

Microsoft dokonał kilku istotnych zmian w dokumentacji dotyczącej minimalnych wymagań sprzętowych jakie musi spełnić smartfon, aby otrzymać aktualizację do Windows 10 Mobile. Obecnie urządzenie takie powinno posiadać minimum 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo dowiadujemy się, że OS będzie wspierał wiele rozdzielczości startując od 800 x 480 pikseli i kończąc na 2560x1440 pikseli. Maksymalna przekątna ekranu to 7 cali, natomiast minimalna 3,5 cala.

Windows 10 Mobile miał być także dla słabszych smartfonów

W 2015 roku Microsoft obiecał, że z aktualizacji do Windows 10 Mobile będą mogli także skorzystać właściciele słabszych smartfonów wyposażonych w 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Nieco później doprecyzował, że wiązało się to będzie z pewnymi ograniczeniami w funkcjonalności OS-u. Gdy na początku 2016 roku udostępnił w końcu oczekiwaną od dawna "dziesiątkę" okazało się, że takie modele zostały pominięte. Część osób miało jednak pomimo tego nadzieję, że gigant z Redmond zmieni zdanie. Widząc nowe oficjalne minimalne wymagania sprzętowe mają już jednak pewność, że nie ma na to najmniejszych szans.