Windows 10 Mobile otrzymał potężny cios. Odchodzą najwierniejsi użytkownicy

Windows 10 Mobile w poważnych tarapatach. Brak gry Pokemon GO przelał czarę goryczy i nawet najwierniejsi użytkownicy zamierzają odejść od mobilnej platformy Microsoftu.

Mobilna platforma Windows bardzo słabo radzi sobie na rynku. Jej popularność maleje w zastraszającym tempie, co potwierdzają ostatnie statystyki firmy analitycznej Kantar monitorującej sytuację na rynku mobilnym pięciu największych europejskich krajów.

Mobilna platforma Windows (obecne jej najnowsze wcielenie to Windows 10 Mobile) ma jednak także wiernych fanów, którzy byli w stanie zaakceptować nieporównywalnie mniejszą liczbę aplikacji dostępnych w sklepie Microsoftu. Ostatnie wydarzenia mogą jednak spowodować, że część z nich przejdzie do konkurencji. Związane jest to z premierą cieszącej się wręcz przeogromną popularnością gry Pokemon GO, która dostępna jest jedynie w wersjach na platformę Android i iOS.

Zobacz również:

  • Realme GT3 będzie miał mocną konkurencję! Nadchodzi Nothing Phone (2)
  • Czy wiesz, że Windows 11 Cię szpieguje? Pokazujemy, jak to powstrzymać

"Mam zamiar przejść wkrótce na Galaxy S7 Edge. Bardzo podoba mi się platforma Windows Phone i nie jestem fanem Androida, ale z 10 aplikacji które chciałbym użyć niedostępnych dla Windows Phone jest 7. Pokemon to jedna z tych aplikacji. Moi znajomi o niej rozmawiają a ja mogę tylko powiedzieć, że nie mogę w nią zagrać. Dla niektórych rzeczy muszę nawet używać mojego starego iPhone'a. Żegnaj Windows Phone, mogłeś być wielki" - oto przykład wpisu użytkownika Reddit. Wypowiedzi w podobnym tonie jest jednak znacznie więcej.

Na koniec warto przypomnieć, że 2 sierpnia Microsoft udostępni aktualizację Windows 10 Anniversary Update. Czy coś to zmieni? Wątpię...