Windows 10 Mobile wkrótce z funkcją Panorama

Aplikacja Aparat w Windows 10 Mobile zaoferuje zintegrowaną funkcję "Panorama".

Serwis WBI odkrył nową funkcję w aplikacji Aparat (w wersji 2016.515.11.0) dla systemu Windows 10 Mobile, która będzie pozwalała w kilka sekund wykonać panoramiczne zdjęcie. Dostępna ona jest pod nowym przyciskiem i wymaga przesunięcia telefonu w pozycji pionowej od lewej do prawej strony w takim zakresie aby pokryć cały kąt. W momencie wykonywania panoramy należy cały czas naciskać wspomniany przycisk.

Obecnie wydaje się, że nowa funkcja dostępna jest obecnie jedynie dla smartfonów, które trafiły na rynek z systemem Windows 10 Mobile. Widoczna jest bowiem w modelach Lumia 950 i 950 XL, natomiast w przypadku modelu Lumia 1520 aplikacja Aparat nie wyświetla przycisku "Panorama". Wydaje się jednak, że można założyć, iż Microsoft pracuje nad tym, aby mogły z niej korzystać także smartfony aktualizowane do mobilnej "dziesiątki".

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [24.01.2022]
  • Pełna specyfikacja gamingowego potwora Lenovo Legion Y90

Kiedy?

Użytkownicy smartfonów z Windows 10 Mobile prawdopodobnie będą mogli korzystać z aplikacji Aparat wzbogaconej zintegrowaną funkcją "Panorama" po instalacji letniej aktualizacji Windows 10 Mobile Anniversary Update (Redstone).