Windows 10 Mobile: zawsze możesz wrócić do Windows Phone 8.1

Użytkownicy smartfonów z Windows 10 Mobile mogą bez problemu powrócić do Windows Phone 8.1.

Microsoft udostępnił niedawno użytkownikom smartfonów z "okienkami" aktualizację do systemu Windows 10 Mobile. Ze względu na ograniczenia sprzętowe z opcji tej mogą jednak skorzystać jedynie osoby posiadające wybrane modele.

Co zrobić gdy Windows 10 mi się nie spodoba?

Windows 10 był od dawna oczekiwany przez użytkowników smartfonów z poprzednią wersją Windows. Niestety część z nich natrafiła na poważne błędy prowadzące m.in. do blokowania smartfona. Ponadto można założyć, że są też takie osoby, którym po prostu nie spodoba się nowa wersja mobilnej platformy Microsoftu. Jeżeli jesteś jedną z nich na pewno zainteresuje cię, że Microsoft potwierdził właśnie oficjalnie, iż użytkownicy, których smartfony pracowały poprzednio pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1, będą mogli łatwo przeprowadzić downgrade. Ich smartfon zachował bowiem swoje dotychczasowe obrazy odzyskiwania.

To jednak nie wszystko. Użytkownik otrzymał bowiem też możliwość przejścia do poprzedniej wersji Windows 10 Mobile. Jest to jednak nieco czasochłonne ponieważ najpierw musi wrócić do Windows Phone 8.1, a później przeprowadzić aktualizację np. do wcześniejszego wydania Windows 10 Mobile Preview.