Windows 10 Preview z bezproblemową aktualizacją do wersji RTM

Pojawiła się ważna informacja dla osób korzystających z systemu Windows 10 Technical Preview. Chodzi o możliwość aktualizacji do systemu do wersji RTM.

Osoby korzystające obecnie z systemu Windows 10 Technical Preview chyba będą mogły bez problemu przeprowadzić aktualizację do wersji RTM (release to manufacture). Tak przynajmniej wynika z odpowiedzi na pytanie internauty, której udzielił Gabriel Aul, jedna z najważniejszych osób w zespole pracującym nad Windows 10:

Windows 10 Preview z bezproblemową aktualizacją do wersji RTM

Windows 10 Preview powinniśmy móc bez problemu zaktualizować do wersji RTM

Użyłem słowa "chyba", ponieważ nie mamy tutaj do czynienia ze 100-procentową deklaracją zapewnienia takiej możliwości, lecz przyznaniem, że taka jest intencja Microsoftu. Jeżeli więc coś poszłoby nie tak, amerykański gigant będzie mógł się wytłumaczyć, że przecież nie składał żadnych wiążących deklaracji.

Warto jednak zauważyć, że mamy tutaj do czynienia z całkowitą zmianą stanowiska Microsoftu. Przy okazji wrześniowej prezentacji systemu Windows 10 Technical Preview usłyszeliśmy bowiem, że aktualizacja do stabilnej wersji systemu nie będzie możliwa.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]

Niejasności

Na stronie Microsoftu wciąż możemy przeczytać, że ważność systemu Windows 10 Technical Preview kończy się 15 kwietnia 2015 roku. Czy oznacza to więc, że wersja RTM zostanie udostępniona przed tą datą? Jest to oczywiście możliwe, lecz raczej mało prawdopodobne. Źródła bliskie Microsoftowi twierdzą bowiem, że zamierza on udostępnić wersję RTM w połowie 2015 roku. Być może więc doczekamy się przesunięcia wspomnianego terminu ważności.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: