Windows 10 RTM w lipcu - twierdzą... hakerzy

Windows 10 zbliża się wielkimi krokami, a Microsoft jak do tej pory udzielał tylko ogólnych informacji o wydaniu RTM. Dziś pojawiła się informacja, że nastąpi to w połowie lipca.

Informacja ta jest przeciekiem, który opublikowali hakerzy z rosyjskiej grupy WZor. Jak może pamiętają nasi czytelnicy, grupa ta niezwykle często miała w swoim posiadaniu nie wydane wersje build Windows 10, które rzeczywiście okazywały się prawdziwymi edycjami systemu. Według grupy Microsoft zaplanował premierę nowego systemu na połowę lipca b.r. Od tego momentu producenci będą mogli szykować urządzenia z zainstalowanym Windows 10.

Windows 10 RTM w lipcu - twierdzą... hakerzy

Tweet grupy WZor

W kwietniu 2015 o premierze RTM w lipcu mówiła to samo szefowa AMD (Advanced Micro Devices). Jednak zdaniem ekspertów połowa lipca to zbyt późno, aby producenci sprzętu i komputerów zdążyli wprowadzić Windows 10 do swoich produktów przed rozpoczęciem sezonu szkolnego - a początek ten jest w USA jednym z dwóch najważniejszych okresów handlowych w roku. Sam Microsoft nie zaprzecza, ani też nie potwierdza doniesień. W przypadku Windows 8 wersja RTM została ogłoszona 1 sierpnia 2012, a zadebiutował on 26 października, co daje 13 tygodni różnicy. W tym wypadku - przyjmując wydanie RTM 13 lipca, można spodziewać się Windows 10 22 października 2015.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [29.03.2023]