Windows 10 Redstone 2 Build 14915 udostępniony

Windows 10 Redstone 2 Build 14915 został udostępniony w wersji PC i mobilnej uczestnikom programu Windows Insider.

Microsoft udostępnił uczestnikom programu Windows Insider zapisanym do aktualizacji w "szybkim kręgu" testową kompilację o numerze 14915 systemu Windows 10 z nowej gałęzi Redstone 2. W odróżnieniu od wielu wcześniejszych wydań testowych tym razem twórca "dziesiątki" "zaatakował" zarówno komputery PC jak i urządzenia mobilne.

System Windows 10 Redstone 2 Build 14915 przynosi usprawnienia funkcji Windows Update Delivery Optimization (WUDO). Korzystający z niego użytkownicy powinni mieć świadomość, że "optymalizacja dostarczania uaktualnień Windows" została domyślnie włączona, co oznacza, że wszystkie nowe kompilacje Insider Preview, aktualizacje systemu i aplikacji będą mogły być pobierane z komputerów wszystkich tych uczestników programu Windows Insider (z sieci lokalnej i przez Internet), którzy mają włączoną wspomnianą funkcję. Jeżeli nie chcesz dzielić się swoim łączem możesz ją oczywiście wyłączyć. Idź: Ustawienia> Aktualizacje i zabezpieczenia> Windows Update a następnie wybierz "Wybierz sposób dostarczania aktualizacji" i wyłącz "Aktualizacje z wielu miejsc".

Windows 10 Redstone 2 Mobile bez błędów

Oczywiście jak każda nowa kompilacja poglądowa Windows 10 Redstone 2 Build 14915 wnosi ze sobą nie tylko ulepszenia i poprawki, ale także nowe błędy, o których informuje Microsoft. Co interesujące, tym razem jednak w przypadku wersji mobilnej nie napotkał on na nic niepokojącego, co oznacza, że korzystający z niej insiderzy powinni cieszyć się płynną pracą smartfona.

Pełna listę ulepszeń i poprawek znajdziecie na blogu Windows.