Windows 10 Redstone 2 build 14971 - zobacz co nowego oferuje

Windows 10 Redstone 2 build 14971 został udostępniony. Wnosi ze sobą kilka interesujących nowości.

Microsoft udostępnił uczestnikom programu Windows Insider zapisanym do aktualizacji w "szybkim kręgu" kompilację Windows 10 o numerze 14971, która należy do gałęzi Redstone 2. Poniżej znajdziecie listę zmian, których można oczekiwać po instalacji tego buildu.

1. Przeglądarka Edge oferuje możliwość odczytu dokumentów EPUB (tylko książek pozbawionych zabezpieczenia DRM) pozwalając po ich otworzeniu na zmianę stylu i rozmiaru czcionki a także na wybór pomiędzy trzema typami tła - jasnym, ciemnym i sepią. Ponadto w przypadku natrafienia na słowo, którego nie rozumiemy można będzie sięgnąć po pomoc asystenta Cortana

2. Udostępniony został Paint 3D w wersji Preview. Zapowiedziany on został przy okazji prezentacji komputera all-in-one Surface Studio i stanowi część szerszego planu Microsoftu mającego na celu dostarczenie użytkownikom Windows 10 platformy pozwalającej na skorzystanie z możliwości jakie zapewnia połączenie wirtualnego świata 3D i dostępnych już na rynku technik druku 3D. Aplikacja obecnie wspiera jedynie język angielski. Z czasem na pewno zostanie jednak także udostępniona w języku polskim.

3. CMD.exe został zastąpiony przez PowerShella (w ustawieniach systemowych można z tego zrezygnować)

4. Nowa wersja Get Office

Oczywiście użytkownicy mogą się też spodziewać wielu poprawek mających wpływ na stabilność pracy systemu.

Więcej informacji: Windows 10 Redstone 2 build 14971