Windows 10 Redstone 2 i Redstone 3: wiemy kiedy zadebiutują na rynku

Microsoft planuje zaktualizować w 2017 roku Windows 10 dwa razy.

Wraz z rozpoczęciem procesu udostępniania aktualizacji Windows 10 Anniversary Update, znanej wcześniej pod kodową nazwą Redstone 1, Microsoft zamieścił na blogu wpis, w którym czytamy o szeregu istotnych informacji na temat nowej kompilacji Windows 10 o numerze 1607. Nieco później udostępnił też kilka materiałów filmowych, w których prezentuje nowości wnoszone przez Windows 10 Anniversary Update:

Uważni internauci zwrócili jednak uwagę na szalenie interesujący fragment wspomnianego wpisu:

"Bazując na odpowiedziach zebranych od organizacji przechodzących na Windows 10, to będzie nasza ostatnia aktualizacja wnosząca nowe funkcje w 2016 roku. Kolejne tego typu aktualizacje zostały zaplanowane na 2017 rok."

Oznacza to więc, że w 2017 roku użytkowników Windows 10 czekają nie jedna, lecz dwie duże aktualizacje: Redstone 2 i Redstone 3. Z wcześniej pojawiających się spekulacji wynika, że pierwszej z nich powinniśmy oczekiwać wiosną. Jeżeli tak faktycznie będzie, wydaje się, że druga powinna zostać wydana późnym latem lub z początkiem jesieni.

Czego możemy oczekiwać?

Z pojawiających się niepotwierdzonych doniesień wynika, że druga aktualizacja dla Windows 10 (czyli Redstone 2) wniesie ze sobą istotne zmiany ukierunkowane na platformę Windows 10 Mobile. Wraz z nią na rynku zadebiutować ma też ponoć smartfon Surface. Microsoft musi się bardzo dobrze przygotować do tego wydarzenia ponieważ jego mobilna platforma dogorywa i nawet najwięksi jej zwolennicy zaczynają się od niej odwracać, w czym swój udział ma również element niezależny od amerykańskiej firmy, czyli brak "okienkowej" wersji gry Pokemon Go.