Windows 10 Redstone 2 z nową funkcją Windows Anywhere

Mamy sygnały, że Windows 10 Redstone 2 być może zaoferuje zmiany w zakresie działania funkcji synchronizacji.

Microsoft udostępnił w "szybkim kręgu" uczestnikom programu Windows Insider kompilację systemu Windows 10 noszącą numer 14926. Włącznie z nią trzecia duża aktualizacja szykowana dla Windows 10 - Redstone 2 - doczekała się już czterech testowych kompilacji. Ta najnowsza jest jednak o tyle ciekawa, że jako pierwsza niesie ze sobą zmiany wizualne, o których Microsoft nic nie wspomniał. Mowa tutaj o funkcji dostępnej z poziomu Ustawienia/Konta, która została nazwana Windows Anywhere.

Windows 10 Redstone 2 z nową funkcją Windows Anywhere

Windows 10 z funkcją Windows Anywhere

Znajduje się ona pod funkcją Synchronizowanie ustawień. Jeżeli klikniecie w nią okaże się, że poza szczegółowym rozwinięciem ustawień synchronizacji górna sekcja jest prawie taka sama jak dla Windows Anywher.

Zobacz również:

  • Czy wiesz, że Windows 11 Cię szpieguje? Pokazujemy, jak to powstrzymać
  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [29.03.2023]
Windows 10 Redstone 2 z nową funkcją Windows Anywhere

Windows 10 z funkcją Windows Anywhere

Pierwsza myśl jaka się tutaj nasuwa jest taka, że Microsoft szykuje się po prostu do zmiany nazwy funkcji Synchronizowanie ustawień. Sprawa zaczyna jednak wyglądać inaczej jeżeli weźmiemy pod uwagę, że amerykańska firma niedawno szukała inżyniera oprogramowania zamieszczając ogłoszenie o następującej treści:

"Doświadczenia użytkownika Windows zmieniają się w związku z przechodzeniem do chmury. Obecnie zmieniamy to jak użytkownicy łączą się ze swoimi aplikacjami, plikami i ustawieniami na wszystkich urządzeniach Windows. (...) Jako członek naszego zespołu będziesz projektował, rozwijał i udoskonalał nowe sposoby interakcji z aplikacjami i plikami na wszystkich platformach Windows"

Nie można więc wykluczyć, że nie chodzi tutaj jedynie o zmianę nazwy, ale o zmiany w zakresie funkcjonowania synchronizacji w systemie Windows 10.