Windows 10 Redstone prawie gotowy

Właśnie udostępniona kompilacja 14383 systemu Windows 10 to ważny krok w przygotowaniach do wydania aktualizacji Windows 10 Anniversary Update (Redstone).

Microsoft udostępnił uczestnikom programu Windows Insider zapisanym do szybkiego kręgu aktualizacji poglądową wersję Windows 10 (w wersji mobilnej i PC), której kompilacja nosi numer 14383. Poza różnymi zmianami wyróżnia się ona brakiem znaku wodnego. Szefowa programu Windows Insider Dona Sarkar poinformowała właśnie, że powód jego usunięcia to sprawdzanie końcowego kodu w ramach przygotowań do wydania aktualizacji Windows 10 Anniversary Update, którą większość z nas zna raczej pod nazwą Redstone.

"Nie skończyliśmy jednak jej jeszcze. Uczestnicy Windows Insider przed jej wydaniem doczekają się wielu kompilacji." - powiedziała Dona Sarkar dodając, że kompilacja 14383 nie jest kandydatem do wydania aktualizacji Anniversary Update ponieważ ma problem z płynnością działania.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [06.06.2023]
  • Windows 11: nowości, które warto poznać

Po tych słowach można chyba założyć, że Microsoft skupi się teraz na usuwaniu błędów i poprawie wydajności, więc wraz z udostępnianiem wspomnianych kolejnych kompilacji nie powinniśmy oczekiwać dodawania żadnych nowych funkcji.

Wersja RTM Windows 10 Anniversary Update trafi oczywiście w pierwszej kolejności do uczestników programu Windows Insiders (tak naprawdę to właśnie oni zadecydują, która kompilacja będzie finalną). Dostawy aktualizacji dla pozostałych użytkowników "dziesiątki" rozpoczną się 2 sierpnia.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: