Windows 10 S tylko z Edge, lecz za to z możliwością aktualizacji do wersji Pro

Windows 10 S - najnowszy system edukacyjny Microsoft - cechowały będą duże ograniczenia. Jeżeli komuś nie będzie to pasowało będzie miał możliwość przejścia na pełną wersję "dziesiątki".


Windows 10 S

Windows 10 S to najnowszy system Microsoftu, który poznaliśmy przy okazji premiery notebooka Surface Laptop. Microsoft ogłosił, że system ten został stworzony głównie z myślą o zastosowania edukacyjnych. To zaś jednocześnie oznacza, że będą go cechowały pewne ograniczenia w stosunku do wersji pełnej.

Windows 10 S - jakie ograniczenia?

Najważniejsze ograniczenie dotyczy możliwości instalacji programów jedynie ze sklepu Windows. Użytkownicy muszą się też przyzwyczaić do przeglądarki Edge (dodatkowo domyślna będzie wyszukiwarka Bing) ponieważ nawet jeżeli w przyszłości we wspomnianym sklepie pojawiłyby się alternatywne aplikacje - np. Chrome, czy Firefox - nie będą mogli ich zainstalować.

Windows 10 S - zalety

Podstawową zaletą nowego systemu jest fakt, że pozwoli on na dostarczenie na rynek tanich edukacyjnych laptopów z "dziesiątką" na pokładzie w cenie zaczynającej się od zaledwie 189 USD. Ponadto ich użytkownikom zaoferowany zostanie dostęp do pakietu Office 365, natomiast ograniczenia w dostępnych instalacjach programów przełożą się na płynną pracę komputera oraz większe bezpieczeństwo.

Windows 10 S - można go zaktualizować?

Tak. Według deklaracji Microsoft zamierza wycenić tę usługę na 49 USD (lub mniej).