Windows 10: Samsung odradza aktualizację

Samsung odradza użytkownikom swoich komputerów instalację Windows 10.

Microsoft współpracuje z producentami OEM na całym świecie, aby przejście do Windows 10 odbywało się bez problemów. Niestety nie zawsze to się udaje. Dotyczy to m.in. klientów Samsunga, którzy uskarżają się od wielu miesięcy na problemy z kompatybilnością bezprzewodowych kart firmy Broadcom, które:

- nie pozwalają na przeprowadzenie aktualizacji

- nie pozwalają na korzystanie z łączności bezprzewodowej, gdy jakimś cudem proces aktualizacji da się jednak przeprowadzić.

Samsung odradza aktualizację do Windows 10

Samsung wie o opisanym problemie. W odpowiedzi na prośbę o pomoc użytkownika laptopa Samsung NP-R590 przesłał oświadczenie, w którym pisze o problemach ze sterownikami oraz odradza przeprowadzania aktualizacji.

"Szczerze mówiąc nie zalecamy instalacji Windows 10 na żadnym naszym laptopie i PC. Wciąż uzgadniamy tę kwestię z Microsoftem. Sterowniki, które mamy na naszej stronie nie są jeszcze kompatybilne z najnowszą wersją systemu Windows. Zwykle zalecamy w takim przypadku, aby trzymać się obecnej wersji Windows. Poinformujemy cię, gdy Windows 10 nie będzie już miał problemów na żadnym naszym laptopie i komputerze, a nawet monitorze."

Kiedy można oczekiwać dobrej wersji sterowników?

Pomimo tego, że Windows 10 miał premierę 29 lipca 2015 roku niestety wciąż nie wiadomo, kiedy nowe sterowniki zostaną udostępnione. Samsung nie chciał bowiem odpowiedzieć na to pytanie, natomiast Microsoft w odpowiedzi przesłał do serwisu The Register jedynie szablonowe oświadczenie o ścisłej współpracy z koreańskim producentwm mającej na celu zapewnienie możliwie jak najmniej problematycznej aktualizacji do Windows 10.

Podsumowując, użytkownicy komputerów Samsunga, którzy chcieliby skorzystać z darmowej aktualizacji do Windows 10 mają poważny problem, ponieważ oferowana ona będzie jeszcze tylko do końca lipca.