Windows 10 - Sterowanie telefonem za pomocą komputera? To możliwe!

Firma Microsoft ma zamiar wprowadzić nowe funkcje, które pozwolą między innymi sterować smartfonem z poziomu systemu Windows. Sprawdź jak to działa.

Aplikacja "Twój telefon" na systemach Windows 10 jest już dostępna od jakiegoś czasu, a w zeszłym roku została zaktualizowana o wiele dodatkowych i ciekawych funkcji. Na przykład aktualnie "Twój telefon" umożliwia synchronizowanie zdjęć, powiadomień i połączeń z komputerem oraz przeglądanie aplikacji na Androida. Jednak firma Microsoft nie zamierza na tym poprzestać, bo w planach jest dodanie zupełnie nowej funkcji, która pozwoli użytkownikom kontrolować ustawienia telefonu z Androidem bezpośrednio z pulpitu. Co jednak ważne, poprzednio konieczne jest sparowanie smartfona z komputerem za pomocą aplikacji "Twój telefon".

Twój telefon, Windows 10

Nowa funkcja ma umożliwić włączenie/wyłączenie Bluetooth, zmianę głośności, przełączenie się w tryb "Nie przeszkadzać" lub sterowanie odtwarzaczem muzyki. Ponadto zostaną zawarte również opcje, które wyświetlą, czy telefon korzysta z łączności komórkowej lub ile zostało baterii.

Zobacz również:

  • Duża zmiana w aktualizacjach systemów Windows
  • Microsoft i Adobe ujawniają swoje generatory grafik SI
  • OnePlus 11 otrzyma nowy wariant kolorystyczny! Marka zapowiada intrygujące wykończenie flagowca

Wygląda na to, że z nowych funkcji będą mogli korzystać wszyscy właściciele telefonów z Androidem, w tym Huawei, Xiaomi, Realme, Nokia i tym podobne. Jednak dla użytkowników urządzenia Samsung Galaxy pojawi się dodatkowa funkcja przesyłania strumieniowego. Możliwe, że w przyszłości będzie ona dostępna również dla innych modeli.