Windows 10 TP otrzymuje kolejną łatkę, a build 9888... wyciekł do sieci

Windows 10 Technical Preview doczekał się nowej poprawki, a także zapowiedzi nowej funkcji wyszukiwania. Jednak niespodziewanie dopiero szykowany przez Microsoft build znalazł się w sieci.

Ale po kolei. Łatka wydana dla wydania Windows 10 build 9879 ma zlikwidować bug powodujący zawieszanie się systemowego eksploratora. Pobrać można ją poprzez Windows Update, jednak w wielu przypadkach wymagana jest kompletna reinstalacja systemu. Problem z eksploratorem jest najczęściej zgłaszanym problemem przez osoby zapisane do programu Windows Insider. Patch ma go zlikwidować, jednak pojawiły się już pierwsze głosy osób, które go zastosowały - w większości przypadków działa bez zarzutu, jednak sporo osób narzeka, że nic się nie zmieniło, zaś niewielka ilość użytkowników twierdzi, że po nim jest jeszcze gorzej, niż było. Trudno więc jednoznacznie określić poprawkę jako skuteczne rozwiązanie problemu.

Windows 10 TP otrzymuje kolejną łatkę, a build 9888... wyciekł do sieci

Kolejna rzecz to zapowiedź nowej opcji wyszukiwania, która ma pojawić się w styczniowej aktualizacji Windows 10 Technical Preview. Opcja ta ma znaleźć się w ustawieniach aplikacji (Settings) i pozwalać na szybkie odnajdywanie ustawień wybranego elementu - np. daty i godziny, połączenia sieciowego, systemu, kont, itp. Pojawi się w edycji Windows 10 build 9888, która dość niespodziewanie już znalazła się w sieci. Źródło wycieku nie jest znane, jednak już można pobrać tą edycję Windows 10 ze stron zajmujących się dzieleniem plikami. Nie polecamy jednak tego, ponieważ Microsoft zapowiedział, że nie będzie wspierać "pirackiej edycji" i nie odpowiada za to, co może ona zrobić z komputerem.

Zobacz również:

  • Windows 11: Microsoft przywraca przypinanie skrótów do paska zadań

Jak pokazuje to powyższy filmik, nowa aktualizacja Windows 10 Technical Preview przynosi m.in. nowe animacje, lepiej zorganizowane menu kontekstowe, jednak należy pamiętać, że oficjalnie wyjdzie ona dopiero w styczniu 2015 i wszystko to może wyglądać zupełnie inaczej. Prezentacja powstała oczywiście na bazie "pirackiej" kopii.